jak radzić sobie z lękami po rozstaniu?

W ostatnim czasie chłopak że mną zerwał. Byliśmy ze sobą ponad 4 lata dużo że Sobą przeżyliśmy dodam że bardzo go kocham. Od kiedy się dowiedziałam o tym nie mogę spać nic nie jem cały czas chodzę zdenerwowana nie potrafię się uspokoić, cały czas mam ochotę płakać. Czuje taki wewnętrzny lęk co mam zrobić żeby mi to przeszło

Witam, potrzebne Pani jest wsparcie, możliwość podzielenia się z kimś życzliwym i empatycznym swoimi doświadczeniami, emocjami. Może być to psycholog (np.: telefon zaufania, poradnia, centrum interwencji kryzysowej), przyjaciel lub członek rodziny. Rozstanie jest bolesnym doświadczeniem proszę skorzystać z pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.

Myślę, że warto porozmawiać z jakąś znaczącą dla Pani osobą np. przyjaciółka, rodzic, rodzeństwo.
Proponuję też wizytę u psychologa szkolnego (jeśli się Pani jeszcze uczy).
Pomocna może być też infolinia 116 123 czynna codziennie od 14 do 22 (koszt połączenia bezpłatny).

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Rozstanie zawsze jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Zwłaszcza po tak długim związku trudno jest pogodzić się ze stratą najbliższej i najbardziej znaczącej osoby. To naturalne, że odczuwa Pani smutek, żal, tęsknotę, że często pojawia się płacz.
Tak jak napisali moi koledzy najważniejsze, to nie pozostawać z ciężarem żałoby po związku sam na sam. Niech Pani nie dławi emocji w sobie. Warto rozmawiać i spotykać się z kimś, kto Panią zrozumie. Jeśli nie ma Pani bliskich, godnych zaufania przyjaciół i z jakiegoś powodu nie chce Pani na temat rozstania rozmawiać z rodzicami może się Pani zwrócić po pomoc do psychologa, czy infolinii.
Jeśli będzie Pani czuła, że rozpacz trwa zbyt długo, że sobie Pani nie radzi z rozstaniem i trudno Pani powrócić do normalnego funkcjonowania, zawsze może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Specjalista w intymnych warunkach gabinetu wysłucha Pani, udzieli wsparcia psychologicznego, a także pomoże Pani przezwyciężyć smutek i z powrotem cieszyć się życiem.

Pozdrawiam!

https://www.facebook.com/Psychoterapeuta-Tytus-Dziewięcki-1877615175796797/