Jak mam sobie poradzić po utracie dziecka?

Hej mam 24 lata, 2 miesiące temu straciłam dziecko, którego bardzo pragnęłam. Nie mogę sobie z tym sama poradzić, a nie chcę martwić bliskich. Przed nimi udaje że wszystko jest ok. Od tamtego czasu źle sypiam w sumie ciężko mi zasnąć, płaczę po nocach nie mogę na siebie patrzyć w lustrze. Czy w Polsce są jakieś organizacje które telefonicznie pomagają jakoś z tego wyjść? Nie chcę iść do specjalisty bo musiałabym o wszystkim powiedzieć bliskim.

Witam! Większość lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów przyjmuje zdalnie na różnych platformach, np. na Skipie, w razie potrzeby istnieją e-recepty. Ma pani typowy zespół żałoby po stracie bliskiej osoby i wskazana jest pomoc psychoterapeutyczna. Z najbliższymi raczej niech się Pani problemem podzieli - potrzebuje Pani wsparcia. Powodzenia W. Łuczkowski.

Witam Panią,

Strata dziecka jest najbardziej traumatycznym przeżyciem,

jakiego mogą doświadczyć rodzice.

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,

któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,

lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,

poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych

uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.

Pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby zawsze wymaga czasu.

Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,

przyjaciół ani od bliskich osób.

Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej koleżanki,

porozmawiać z kimś z rodziny lub wykorzystać

Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60,

Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41

lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123

Zachęcam też Panią do podjęcia terapii psychologicznej.

Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej nowej, bolesnej,

bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl