Czy nudności i ból głowy mogą oznaczać depresje?

Witam. Od 4miesiecy mam codzienne bole glowy(tabletki nie pomagaja). Mialam robione badania krwi, hormony oraz tomografie glowy(wstepnie pani stwierdzila ze jest ok, ale czekam na wynik). Mam nudnosci, nie mam apetytu, jestem senna, nie spie w nocy, nic mnie nie cieszy, boje sie guza mozgu. Czy moze to byc depresja? (Objawy pojawily sie po smierci bliskiej mi osoby).

Dzień dobry. Tak, bardzo możliwe, że opisane objawy są wynikiem trudności o podłożu emocjonalnym. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa lub lekarza-psychiatry. Odpowiedni specjalista, po przeprowadzonej diagnostyce, zaproponuje właściwą formę interwencji terapeutycznej. Pozdrawiam.

Witam Panią
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
Ogromny żal, smutek i silne przeżycia związane ze śmiercią
bliskiej osoby sprawiają, że ciało również reaguje na ten stan różnymi
dolegliwościami i pojawia się np. ból głowy i inne cierpienia fizyczne.
Ważne jest, żeby w tym bólu nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, przyjaciół i znajomych.
Zachęcam też Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej nowej, bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę wewnętrzną
i odnaleźć sens życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, lekarzem psychiatrą w Poradni Zdrowia Psychicznego. Jeżeli badania nie wskazują na przyczynę somatyczną, może być to związane z problemami emocjonalnymi, żałobą po stracie bliskiej osoby. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie