Co powinna zrobić osoba mająca depresję umiarkowaną, której zmarła bliska osoba?

Witam.3lata temu zakończyłam leczenie depresji umiarkowanej.Przez ostatnie kilka tygodni odczuwam lekki spadek nastroju,trzymam sie dzięki terapii.Jednak tydzień temu zmarła bardzo bliska mi osoba.Nie miałam z kim porozmawiać,terapeutka jest na urlopie i przez mój urlop przerwa w terapii wynosi 2miesiace.Nie wiem czy nastrój depresyjny mi się nie zaostrzyl.Warto iść do psychiatry?Czuje niechęć do leków.

Dzień dobry. W takiej sytuacji proponuję Pani skorzystać z konsultacji z innym specjalistą, np.psychologiem zajmującym się interwencją kryzysową. Wiem, że najbardziej komfortowa byłaby praca z osobą prowadzącą regularną terapię, ale uważam, że doraźna praca z kimś innym będzie bardziej pomocna niż farmakoterapia czy brak działań w ogóle. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
Jednak środki farmakologiczne, przepisane przez psychiatrę
raczej nie rozwiążą problemu.
Ważne jest, żeby w tym bólu nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, przyjaciół i znajomych.
Zachęcam też Panią do podjęcia współpracy z innym psychologiem
na czas trwania tej dwumiesięcznej przerwy w terapii.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej nowej, bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji i odzyskać równowagę wewnętrzną
po śmierci bliskiej osoby.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, smutek, żal który Pani odczuwa jest naturalny. Straciła Pani bardzo bliską osobę. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy proszę skorzystać np. z telefonu zaufania: http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html lub http://naglesami.org.pl/ i porozmawiać o swoim samopoczuciu, jeżeli nie może skorzystać z pomocy swojego terapeuty.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl