Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam walczyć o stary związek?

Jestem po trudnym związku po ktorym myslalam ze nic sie nie wydarzy. Minęło 2 lata od rozstania. Zakochałam się na nowo ale oj ma dziewczynę chociaż wiem że czuję to samo co ja... Mimo tego że się we mnie zakochał a nie umie odejść od dziewczyny z którą jest 4 lata...A ja po 2 związku chcialam popełnić samobójstwo.... Zapomnieć czy walczyć..?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

To trudne decyzje. Polecałabym zwrócic się z takim problemem do psychoterapeuty i z nim przyjrzec się zarówno poprzedniemu związkowi jak i - przede wszystkim - temu.

Może bardzo pomocne by było, gdybyście poszli oboje. Wielu terapeutów zajmuje sie terapią par. Wspolnie z nim można rozwazyć wiele spraw, popatrzec z każdej strony na sytuację i na siebie wspólnie. Może się to okazać bardzo pomocne Wam obojgu przy podejmowaniu decyzji.

Jeśli okaże się, że nieuniknione będzie rozstanie, psychoterapeuta pomoże Pani przejść przez te sytuację i zacząć na nowo - bez tak dramatycznych przejść jak mysli samobójcze.

Warto szukać pomocy, wsparcia i nie mierzyc się z tym samemu


Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

Filozof i terapeutka uzależnień specjalizująca się w terapii osób uzależnionych od alkoholu.
0

Witam, jest Pani po trudnym związku. Po jego zakończeniu myślała Pani że więcej nic się nie wydarzy w Pani życiu. Spotkała Pani kogoś, zakochała się ze wzajemnością, jednak osoba ta nie chce opuścić aktualnej dziewczyny. Rozumiem że jest to dla Państwa trudna sytuacja, ponieważ któraś ze stron będzie odrzucona przez partnera. Proszę o tym porozmawiać, czy chcecie kontynuować związek. Dać sobie trochę czasu na przemyślenie. Podjąć decyzję wspólnie. Proszę skonsultować się z psychologiem, uzyska Pani wsparcie, pomoc. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online lub skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy