Czy powinnam dalej walczyć o ten toksyczny związek?

Witam, jestem od pół roku w związku w którym na samym początku partner chciał mnie cały czas zmieniać, a każda źle zrobiona czynnosc wyzywał się na mnie. Musiałam robić wszystko pod niego z innej miejscowosci, starałam się o niego, on również się starał, ale w momencie gniewu ja i on zaczęliśmy się wyżywać na sobie. Tydzień temu usłyszałam że nie wie co do mnie czuje. Potem wszystko było ok. Proszę o opinie, czy powinnam dalej walczyć o ten/toksyczny związek? Pójść na terapię?

Dobry wieczór
Rozpoczęcie związku to nieustanne poznawanie siebie samej ale i partnera. To moment, w którym wyobrażenia o związku, tej drugiej osobie stykają się na polu codzienności. Jeśli Państwo się na siebie złościcie to prawdopodobnie któraś, z ważnych dla Was potrzeb, pozostaje niezaspokojona. Ważna jest jednak forma, w jakiej tą złość sobie okazujecie. Może warto nauczyć się rozmawiać otwarcie o tym co dla każdego z Was ważne. Możecie Państwo nauczyć się tego razem np. na spotkaniach terapeutycznych czy kursach. Jeśli tylko jedno z Was zdecyduje się na takie rozwiązanie to skorzysta nie tylko dziś ale i w przyszłości zarówno samo jak i w tworzonym związku. A nauczenie się odkrywania tego, co ważne pozwoli szybko znaleźć odpowiedź czy warto o związek walczyć.

Witam Panią
Przede wszystkim ważne, żeby odzyskała Pani równowagę
wewnętrzną, odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła
poczucie własnej wartości i zbudowała własną niezależność.
Jeżeli tego Pani nie zrobi, będzie Pani czuła się uzależniona od partnera,
a każdy nieprzyjemny incydent będzie powodował dyskomfort wewnętrzny,
potęgował Pani złe samopoczucie, obniżał Pani poczucie własnej wartości
i może doprowadzić do nerwicy lub innych zaburzeń.
Myślę, że też powinna Pani zastanowić się nad sensem tego związku.
Czy na tak chwiejnych podstawach można
zbudować waszą wspólną przyszłość?
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Możliwe, że gdy Pani bardziej dojrzałą i niezależną postawę
w tym związku, to partner też wyrazi chęć zmiany swojego
postępowania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem i nad tym się zastanowić. Czy są jakieś przesłanki do tego by sądzić że partner się zmieni, jak Pani czuje się w tej relacji, jak postrzega Pani swoją przyszłość. Jakiego związku oczekuje, jak go pani postrzega. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl