Czy walczyć o związek, gdzie mężczyzna ma wątpliwości dotyczące swoich uczuć?

Czy walczyć o związek w którym facet informuje kobietę, iż nie wie co do niej czuje? Stwierdził, że odkąd zamieszkaliśmy razem coś zaczęło w nim pękać.. chyba nie wytrzymał tego jak zachowują się w stosunku do siebie jego rodzice przez co może obawiać się swojego związku w przyszłości.Teraz nie wiem czy dać mu czas na przemyślenie i próbować odbudować związek, czy jednak z bólem serca próbować zapomnieć?

Proszę Pani,
najlepiej byłoby zaproponować partnerowi wspólną wizytę u terapeuty par.Jest możliwe,że męzczyzna będzie powielał wzorce wyniesione z domu i zachowywał się jak jego ojciec wobec matki/nie wiemy jak,ani dlaczego/.Tak więc partner nie tyle boi się powtórzyć zły scenariusz,ile boi się np."spacyfikowania w domu"-które nieświadomie wprowadza też Pani w jakiejś części i dlatego wywołuje reakcję obawy u mężczyzny.W psychoterapii ma więc i Pani szansę pozania własnych wpływów na sytuację i podjęcia pracy nad ich likwidacją.Od samego "przemyślenia"nasili się wyłacznie nieufność.
Pozdrawiam i zachęcam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Jest Pani w trudnej sytuacji. Domyślam się, że "zainwestowała" Pani emocjonalnie w ten związek. Jednak nastąpił w nim zwrot po tym, co Pani partner zakomunikował. Może jednak nie jest Pani zdana na skrajne rozwiązania? Jedno z nich zakłada, że będzie Pani odbudowywać tę relację za Was oboje. Oznacza to duży wysiłek i odpowiedzialność za dwoje. Drugie oznacza zakończenie związku i zapomnienie. Może rozwiązaniem pośrednim jest szczera rozmowa (o równym podziale odpowiedzialności za losy Waszego związku), zamieszkanie osobno, ewentualny bezpośredni kontakt z psychologiem. Jeśli Pani partner niesie jakiś bagaż doświadczeń z domu rodzinnego może powinien nad nim popracować z psychologiem. Jakikolwiek z tych pomysłów weźmie Pani pod uwagę warto nadać mu konkretne ramy czasowe. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Wyobrażam sobie jak jest Pani ciężko w tej sytuacji. Warto porozmawiać szczerze z partnerem i zastanowić się wspólnie jakie są jego oczekiwania i skąd biorą się wątpliwości. Jeżeli wpływ na nie ma sytuacja między jego rodzicami, to dobrze by było gdyby partner skonsultował się z psychologiem/psychoterapeutą i z nim omówił swoje odczucia. Mogą się Państwo również razem wybrać na terapię par. Warunkiem takich spotkań jest motywacja partnera do konsultacji ze specjalistą. Na siłę nie będzie ona miała sensu.
Proszę też w tej całej sytuacji zadbać o siebie, dlatego gdyby partner nie chciał udać się po pomoc, a Pani zostałaby z trudnymi emocjami i myślami, również może Pani skorzystać ze wsparcia psychologa.

Pozdrawiam serdecznie