Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy o ten związek jeszcze walczyć?

Jestem od roku w stałym związku, oczywiście pojawiały się drobne sprzeczki, teraz planowaliśmy zamieszkać razem, ale partner zaczął się migać, kręcić. To ja muszę walczyć o nas, naginać się, rezygnować z własnych potrzeb, zaczynam się dusić, męczyć jest mami synkiem i chyba tylko rozstanie jest jedyną opcją ale boję się reakcji partnera, nie wiem czy coś sobie nie zrobi ale ja psychicznie już nie wyrabiam, jestem z nerwicowana, szukam uspokojenia w alkoholu a on zasypuje mnie pustymi obietnicami
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Z Pani opisu wynika, że jest Pani coraz bardziej zmęczona, przeciążona psychicznie, emocjonalnie z powodu Pani bardzo dużego zaangażowania w utrzymanie relacji z partnerem. Zaczyna to zmierzać w kierunku takich konsekwencji, z którymi za chwilę przestanie Pani sobie radzić, o ile już nie przekroczyła Pani tej granicy. Warto aby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty. Może Pani również wraz z partnerem skorzystać z pomocy psychoterapeuty par.

Pozdrawiam
Marta Wiera-Kędryna

0

Przede wszystkim proszę sobie odpowiedzieć na pytanie na co jeszcze Państwa łączy, na czym Wasz związek się opiera oraz na ile chce Pani go kontynuować.
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby również szczera rozmowa z partnerem dotycząca obaw, które Pani ma.
Gdyby zdecydowali się Państwo walczyć o swój związek to polecam terapię par.
Jeżeli natomiast nie wie Pani jak wydostać się z tej relacji, to można również skorzystać z pomocy psychologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0

Witam,
proszę przeczytać swój opis tej relacji i zadać sobie pytanie: czy chce Pani być z tym człowiekiem? Co Pani czuje do niego? Co Was łączy? Dlaczego Pani przejęła odpowiedzialność? Jak Pani działania wpływają na sytuację? Jeśli chce Pani walczyć, to konkretnie o co w tym związku? Do tanga trzeba dwojga. Odpowiedzieć sobie na te pytania może Pani (możecie) na terapii dla par lub indywidualnej, jeśli partner nie zgodzi się na współpracę.Psychoterapia pomaga rozważyć rozwiązania i wdrożyć je w życie.Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy