Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mój związek się kończy?

Witam Jestem z moim partnerem od 5lat od 2 lat cos sie jakby wylaczylo nasz zwiazek zamienil sie w jedno wielkie klucace sie i ze strony psrtnera znienawidzona kula u nogi czyli ja swieta czas zepsuty jakby na zlosc walentynki to samo w luzku tez idz spac albo odpychanie odsuwanie sie i brak mozliwosci do okaxywania uczuc przezemnie musze pytac czy moge pocalowac przytulic nie chce ze mna nigdzie wychodzic uckeka nad ranem kiedy spie wychodzi do samochodu i nie wraca czasem po 2 h nie wiem co r
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Rodzina dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzinie dzieci autystycznych.

Witam, napisała Pani że partner się od Pani odsunął, kłócą się Państwo. Potrzebuje Pani bliskości, na którą Partner nie pozwala, a wręcz ucieka od Pani. Najważniejsza jest szczera rozmowa, jak partner widzi przyszłość Państwa związku. Co spowodowało, że partner tak bardzo zmienił się w stosunku do Pani. Rozumiem, że okazywanie czułości jest dla Pani ważne, jej brak może powodować niepewność co do uczuć partnera. Okazywanie czułości, bliskości w związku, w różny sposób, powinno być naturalne, nie powinno wymagać proszenia o nią. Jeżeli partner się zgodzi warto skorzystać z terapii par lub samej skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie

0

W tej sytuacji warto przemyśleć skorzystanie z pomocy psychoterapeuty par i małżeństw. Jeśli maja Państwo motywacje do zmiany, z pomocą specjalisty możliwe jest odbudowanie związku. Z Pani opisu jednak wynika, ze partner bardzo odsunął się od Pani, warto zatem przemyśleć, czy związek, relacja i zaangażowanie jeszcze istnieje? Być może emocjonalnie dla partnera ten związek już się zakończył? Wówczas warto przemyśleć, czy chce i potrafi Pani w ten sposób funkcjonować?
Można także skorzystać z pomocy psychologa, który w psychoterapii indywidualnej pomoże poradzić sobie z relacji z parterem, a w razie potrzeby także poradzić sobie i przepracować rozstanie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy