Czy walczyć o ten związek?

Mam 21 lat,4lata w związku z rok starszym chłopakiem. Było dobrze/źle.Od początku roku coś się we mnie wypaliło. Jestem niemiła i smutna,ostatnio nie mam ochoty na nic.Stosunki nigdy nie były fajne,współżyjemy od roku raz na miesiąc.To mi doskwiera.Mam wrażenie że nie otrzymuję wsparcia,że nie ma tej chemii, rozmowy nic nie dają.Może to ja wymyślam problemy i faktycznie po tylu latach już nie jest tak dobrze.Poznałam kogoś,ale ta osoba też teraz poznała kogoś innego.To też mnie zabolało

Witam,

trudno cokolwiek doradzać na podstawie tak krótkiego opisu. Poza tym jestem daleki od dawania gotowych rad- decyzję powinna Pani podjąć sama.
Aby decyzja była bardziej świadoma i zrozumiała zalecałbym Pani kontakt z psychoterapeutą. Psychoterapia własna powinna ujawnić naturę problemu i ułatwić podjecie najlepszej dla Pani decyzji.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry. Początkowa faza związku zwykle jest ekscytująca i łatwo nam pomijać trudności przy jednoczesnym wyolbrzymianiu pozytywnych doznań. Nie ma w tym nic złego, faza ta nazywa się zakochaniem i gwarantuje nam umiejętność wejścia w relację. Niestety, nie jest gwarantem, że w dalszym czasie trwania związku będzie on równie udany. Kolejne fazy zależą od dojrzałości i samoświadomości potrzeb partnerów. Tutaj bywa różnie, relacje przechodzą swoje lepsze i gorsze momenty, kryzysy i często również rozpad. Ważne, aby pozostać we wzajemnym szacunku do siebie. Może warto porozmawiać z partnerem czy nie zechciałby wybrać się na konsultację dla par, podczas której mogliby Państwo wraz ze specjalistą przyjrzeć się Waszej obecnej relacji i sprawdzić czy to nieporozumienia w komunikacji czy jednak nastąpił rozpad więzi i trudno inwestować w związek wyłącznie z tego powodu, że już on istnieje. Jesteście młodymi osobami i możliwe, że spotkaliście swoje szczęście, ale możliwe jest też to, że była to młodzieńcza fascynacja, która jest łudząco podobna do miłości. Pozdrawiam serdecznie.