Czy warto jeszcze zawalczyć o ten związek?

Czy warto ratować związek gdy partnerka powiedziała mi że coś się wypaliło i że raczej nic już do mnie nie czuje. Zaznaczę że związek trwał 14 lat i że mamy 13 letniego syna .

Dzień dobry,
Nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na postawione pytanie, gdyż to Pana życie i Pana wybory za które nie mogę brać odpowiedzialności. Po tylu latach bycia razem uczucie nie wygasło z dnia na dzień i podejrzewam, że trwało to długo i zostało przeoczone przez obie strony. W tym miejscu warto zastanowić się czego zabrakło w tej relacji i w którym momencie coś zaczęło się psuć. Uczucia to nie jest coś dane nam raz na zawsze i o miłość i związek należy dbać. Oczywiście w tak długiej relacji nieuchronne są zmiany w naszych uczuciach i sposobie ich przeżywania, ale jest to czymś naturalnym z czym musimy się pogodzić. Początkowe zakochanie, fascynacja, namiętność przechodzi w relację przepełnioną w większej mierze przyjaźnią, zaufaniem i wzajemną troską. Polecam Panu psychoterapię par jako przestrzeń dla prawdziwego spotkania obu stron. Sądzę, że walcząc o ważną dla nas relację zawsze możemy zyskać lub stracić a odpuszczając sobie z góry skazujemy się na stratę. Pana partnerka może mieć chwilowy kryzys lub nie potrafi pogodzić się z tym, że jej uczucia uległy ewolucji na przestrzeni lat. W takich okolicznościach warto zachować spokój i nie podejmować pochopnych decyzji. Doradzałabym rozmowę z nią o tym kiedy poczuła, że już nie kocha (po czym to poznaje?) oraz czego brakuje jej w tym związku i czy chciałaby to wspólnie naprawić. Mam nadzieję, że da się jeszcze coś zrobić i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/