Strach związany z powrotem do byłej dziewczyny i obawa o ponowne wygaśnięcie uczucia

Witam ze swoja dziewczyną bylem 2lata, nie jestem w stanie określić kiedy i dlaczego ale stracilem do niej uczucia, ona bardzo mnie kochała i mocno to przezywala, kiedy się o tym dowiedzialem bylo mi jej bardzo żal, z biegiem czasu coraz bardziej tesknilem i coraz więcej uczuć do niej się ze mnie wylewalo, teraz po stracie jestem przekonany ze ja kocham chcialbym do niej wrocic ona tez chce nowego mnie tylko boimy sie czy moje uczucia znów po jakims czasie nie wygasną i sytuacja się nie powtorzy

Witam!
Nie ma żadnej gwarancji na to, że sytuacja znów się nie powtórzy. Jeżeli podejmiecie decyzję o powrocie do siebie, będzie to równoznaczne z podjęciem ryzyka, że może się nie udać.
Ważne jest, aby Pan się zastanowił, czego zabrakło Panu w tym związku, że odszedł Pan. Czy Pana oczekiwania co do długotrwałej relacji są możliwe do zrealizowania? Jak kontynuować relację, a równocześnie uniknąć powielania starych, schematów działania, które się nie sprawdziły?
Ciekawa też jestem, czy Pana uczucia odżyły, dlatego że dowiedział się Pan o cierpieniu byłej dziewczyny czy też niezależnie od tego?
Pozdrawiam!

Warto, żeby przemyślał Pan, czy tęsknota jest faktycznie za tą konkretnie dziewczyną, czy jest to bardziej smutek po stracie i tęsknota za byciem w relacji, tęsknota za kimś bliskim. To naturalne, że te uczucia pojawiają się po rozstaniu (niezależnie od jego przyczyn). Ważne jednak by je rozdzielić od miłości do konkretnej osoby.
Przyjrzenie się powodom, dla których wcześniej uczucia wygasły, co się zmieniło, jak to się stało i co będzie, jeśli wrócą Państwo do siebie, a żadne z Państwa się nie zmieniło? Być może warto na nowo zdeklarować wartości, potrzeby i oczekiwania wobec związku?
Na pewno warto także zachować uważność i być w zgodzie ze sobą- swoimi uczuciami i potrzebami, ale także być empatycznym wobec drugiej strony.

Uczucia zawsze mają swoją przyczynę, którą można odnaleźć. Nie jest tak, że wygasają same bez przyczyny jak i nie jest tak, że nagle bez przyczyny wracają. Prawdopodobnie działają w Panu pewne nieświadome procesy, które wpływają na tą sytuację. Może warto się zastanowić nad tym co takiego się stało, że uczucia wygasły i jaka jest szansa, że to się powtórzy.