Co zrobić ze sobą po rozstaniu?

Witam! Mam obecnie 23 lata, niecały tydzień temu dziewczyna mnie zostawiła po 4 latach związku w tym 2 lat mieszkania razem. Dowiedziałem się od niej, że w końcu ma odwagę mi powiedzieć, że uczucie się wypaliło. Od 1,5 roku mieliśmy kryzysy, a zaczęło się wszystko od jej zdrady z moim dobrym znajomym, do czego mi się po czasie przyznała. Szybko jej wybaczyłem, bo nie chciałem jej stracić, lecz uraz pozostał, który potęgował problemy. Z jednej strony mam żal, z drugiej nadal ją kocham. Co robić?

Dzień dobry. Każdej stracie towarzyszy ból. Zrozumiałe jest, że im większe zaangażowanie, tym ból jest większy i dłużej trwa proces żałoby po tej stracie. Tak w psychologii nazywa się ten czas, w którym się Pan znajduje. Każda sytuacja jest inna, każdy z nas ma różne sposoby radzenia sobie w takim położeniu. Zasada uniwersalna w tym przypadku jest jedna. Jeżeli, mimo trudności, czuje Pan możliwość poradzenia sobie samodzielnie to czas i konfrontacja z towarzyszącymi uczuciami są jedyną drogą ku lepszemu samopoczuciu. Jednak jeżeli sytuacja Pana przerasta, dezorganizuje powodując dalsze konsekwencje będące dodatkowymi stresorami, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Proszę rozważyć wizytę u psychologa celem omówienia sytuacji i znalezienia pomocnych rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie.

www.progress.warszawa.pl

Witam. Jeśli Jej uczucie się wypaliło, to pozostaje Panu pogodzić się z tym, przeżyć żałobę i żyć dalej... Nie da się zmusić nikogo do kochania, a związek bez miłości nie ma większego sensu. Jeśli nie jest Pan w stanie sam poradzić sobie ze smutkiem, może Pan odwiedzić psychoterapeutę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, zostawiła Pana dziewczyna po 4 latach związku. Potrzebny jest czas aby pogodzić się ze stratą i bólem związanym z rozstaniem. Jest to czas aby przyjrzeć się swoim uczuciom, pożegnać się z przeszłością, pogodzić się z sytuacją. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem lub podzielić się z kimś bliskim swoimi odczuciami. Pozdrawiam serdecznie