Żal po rozstaniu z wieloletnią partnerką

Witam Mam problem nie potrafię sobie poradzić,problem polega na tym ze zostawiłem po 4 latach dziewczynę dla innej czego teraz bardzo zaluje,a ona układa sobie teraz zycie z kims innym... Jestem nieszczęśliwy mam chore myśli co ja mam zrobic pomóżcie....

Podjął Pan decyzję, której teraz żałuje, stracił coś, dlatego żal i smutek jest adekwatnym uczuciem. Jest to rodzaj żałoby po stracie czegoś cennego. Jeśli jest bardzo trudno pomoże praca z psychologiem. Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i przepracowanie pojawiających się emocji przyczyni się do odzyskania równowagi psychicznej.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
pisze Pan o bardzo trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajduje. Przeżywa Pan wiele ciężkich chwil... Odczuwane emocje należy przeżyć, dać im wybrzmieć mimo, że jest to częstokroć bardzo trudne. Rozmowa z bliską osobą, przyjacielem lub psychologiem może okazać się pomocna. Dobrze, żeby móc się komuś tak po prostu wygadać, powiedzieć o tym, jak się Pan czuje. To pomaga. A czas swoją drogą robi swoje.
Pozdrawiam