Co zrobić, jeśli partner podejmuje decyzje pod wpływem siostry?

Co robić gdy partner jest pod wpływem swojej siostry rodzonej podejmuje decyzje?Dowiedziałam się, że mój były partner bo nie wrócił nadal do naszego domu jest pod wpływem siostry rodzonej 8 lat starszej ona mieszka 180 km od niego ale nie lubiła mnie, sądzę że była zazdrosna o nas, bo byłam pierwszą kobietą jej brata która pojawiła się w jego życiu gdy on miał 35 lat.Mam syna z poprzedniego związku ale nie był problemem byliśmy szczęśliwi, kochaliśmy się wspieraliśmy siostra musiała mu mieszać.

W tej sytuacji warto porozmawiać z partnerem o waszej relacji, o powodach jego oddalenia się. Jeśli nie chce z Panią rozmawiać, to jest to oczywiście nieprzyjemne i może czuć się Pani bezsilna, jednak do rozmowy trzeba gotowości i dojrzałości dwóch osób.

Czyiś wpływ może być tylko wtedy skuteczny, kiedy są wątpliwości albo nie ma pewności co do własnych decyzji. Nie da się wpłynąć na kogoś, kto jest pewny swoich wartości, swojej drogi, potrafi stawiać granice. Być może były partner miał lub ma wiele niepoukładanych relacji, emocji, wartości, problemy z poczuciem lojalności i braniem odpowiedzialności za siebie, swoje decyzje.
Z jakiegoś też powodu związał się z kobietą dopiero w wieku 35 lat. Wcześniej rozumiem pozostawał pod opieką rodziny (rodziców i siostry?)
Rozumiem, że trudno łatwiej jest "obwinić" siostrę, jednak najczęściej jest tak, że cały system, a najbardziej ten, kto jest w samym środku ma trudność w podjęciu samodzielności i odpowiedzialności, albo tez używa tego jako wygodnego pretekstu.