Jak udowodnić partnerowi swoją wartość?

Jestem w związku od 3 lat. Mimo wielu minusów i złych stron, chcę kontynuować związek. Jednak z jednym nie mogę sobie poradzić - ciągła krytyka. Jak się przed nią obronić i jak udowodnić partnerowi swoją wartość? Próbowałam wielu rzeczy i mam dość bezsilnego płakania w poduszkę, bo znów dowiedziałam się, że robię coś nie tak jak on by chciał.

Dzień dobry!

A czym sama zna Pani swoją wartość, lubi i akceptuje siebie, jest Pani pewna siebie i ma dobrą, stabilną samoocenę?
Często pozostawanie w związku, w którym nie otrzymujemy wsparcia, szacunku i akceptacji, a wręcz musimy się stale "bronić", dodatkowo negatywnie wpływa na samoocenę, co powoduje błędne koło.
Zachęcam do refleksji i pracy przede wszystkim nad sobą, a następnie także nad relacją z partnerem.
Pomoc i wsparcie może Pani znaleźć także w psychoterapii.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza