Poczucie zagrożenia w związku

Pokłóciłam się z chłopakiem, ponieważ nie chciał mnie bronić przed nachalnym facetem który nie dawał mi spokoju. Wysłał mu tylko jedną wiadomość i na tym się skończyło. A ten mężczyzna mimo to dalej pisał a mój chłopak po prostu to olał. Powiedziałam mu, że jest mi przykro, że mnie nie broni. To odpisał coś w stylu ,,Ja Cię nie bronie? Przestań mnie rozśmieszać''. To już jest kolejna sytuacja kiedy czułam się zagrożona a on nic nie zrobił mimo moich próśb.Nie wiem co mam zrobić. Proszę o radę.

Dzień dobry!

Zachęcam do dalszych rozmów z partnerów, wyjaśnieniu mu swoich uczuć, myśli i emocji - a także próby wsłuchania i zrozumienia jego poglądów i uczuć.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Z Pani opisu wynika, że wspomniane wiadomości otrzymywała Pani albo poprzez sms-y, albo za pośrednictwem internetu, drogą mailową.
Nie napisała Pani jednak nic, w jaki sposób wspomniany "nachalny facet" uzyskał Pani numer telefonu, bądź adres mailowy. Można jednak przypuszczać, że po prostu otrzymał go od Pani - jeżeli nie - jest Pani ofiarą tzw. stalkingu, czyli nękania za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, co jest przestępstwem i co należałoby po prostu zgłosić na Policję. Trudno sobie wobec tego wyobrazić, w jaki sposób Pani chłopak miałby Panią "bronić" przed tym "nachalnym facetem".

Warto jednak rozważyć, z jakiego powodu prowokuje Pani tego rodzaju dziwne kontakty i z jakiego powodu oczekuje Pani, że ich konsekwencje będą rozwiązywali i ponosili inni ludzie - w tym wypadku, Bogu ducha winny Pani partner.

Pozdrawiam.

Pani chłopak nie udzielił Pani wsparcia psychicznego wtedy kiedy Pani tego potrzebowała, aby lepiej poradziła Pani sobie ze stresem. W ciężkich chwilach partner jest od tego aby okazać wsparcie emocjonalne, a więc jednocześnie okazać wiarę w wartość naszej osoby. Uważam, że powinna Pani porozmawiać szczerze ze swoim partnerem i zadbać o siebie. Myślę jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłaby bezpośrednia rozmowa z psychologiem. Jeżeli uzna Pani za zasadne, pracuję także przez Skype oraz udzielam konsultacji telefonicznych.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl