Alkohol w związku

Witam, jesteśmy z chłopakiem od kilku dobrych miesięcy parą, on jest ode mnie 8 lat starszy, nie pije nałogowo (przynajmniej tak mi się zdaje), ale jeżeli ma jakiś problem, jeżeli się pokłócimy ucieka się do alkoholu, najczęściej zaczyna od piw a kończy na wódce, największym problemem jest to, ze z początku to przede mną ukrywał teraz już nie, choć nie przyznaje się co wypił, nie pije dniami, lecz np, jednego wieczoru, powiedzmy raz w miesiącu. Jak mam mu pomoc przezwyciężyć tą "słabość" ??

Witam. Osobę, która ma problem z alkoholem (a ten Pan sądzę, że go ma) można zgłosić do Komisji rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zostanie wezwany na rozmowę i dalej skierowany na diagnozę. Z kolei Pan/ Pani, może również udać się po pomoc do placówek leczenia uzależnień i współuzależnień.
Magdalena Brabec

najlepiej pomoze mu Pani przenoszac uwage z niego na siebie. jak na kazdym kroku bedzie Pani dbac o siebie i bedzie zadowolona i szczesliwa, to partner sam poszuka pomocy, bo nie bedzie chcial Pani stracic, a jezeli nie, tzn, ze nie jest zainteresowany zwiazkiem. jesli Pani chce pomagac doroslej osobie (jest to NIEMOZLIWE-ONA SAMA TYLKO MOZE SOBIE POMOC, sama znalezc terapie, i pracowac nad zmiana) to bawi sie Pani w ratownika, to sie nigdy nie udaje...proponuje przyjrzec sie z terapeuta, co w Pani rezonuje z partnerem, czego sie Pani boi i do czego dazy nieswiadomie...oraz jak to zmienic.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza