Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem w ciąży a mąż pije alkohol

Witam Mój problem jest jak setki innych tu opisywanych.Proszę o poradę co mam zrobić dalej ze sobą,czy dobrym wyjściem będzie separacja? Mój mąż popija,ma ciągłość np najdłużej dwa tygodnie,potem potrafi nie pić nawe 3 miesiące i wtedy jest normalnie,jak powinno.Chodził na spotkania AA i do psychoterapeuty bo go namówiłam.Tam usłyszał że dużego problemu nie ma i każdy facet musi sie odstreować i napić.Jestem w ciąży a on jak zacznie pić to nie reaguje na mnie i jak źle czuję się widząc go pijane
KOBIETA ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam serdecznie
Zwiazek z osoba naduzywajaca srodkow odurzajacych jest bardzo trudny i krzywdzacy, poniewaz osoba z otoczenia osoby uzaleznionej staje sie osoba wspoluzalezniona najczesciej.
W Pani przypadku, kiedy za chwile stanie sie Pani Matka i bedzie Pani odpowiedzialna zarowno za siebie, jak i za Dziecko warto rozwazyc taka opcje.
Dla prawidlowego przebiegu ciazy i pologu znaczace jest poczucie spokoju, bezpieczenstwa, harmonii i stabilizacji. Z Pani maila wynika, iz tutaj pojawiaja sie pewne braki.
Natomiast dla prawidlowego rozwoju dziecka jest warunkiem koniecznym spokoj i bezpieczenstwo. Bez tych warunkow bedzie zaburzone srodowisko dziecko i jego rozwoj bedzie neharmonijny, co w przyszlosci moze powodowac znaczace problemy.
Tak wiec sama Pani sobie moze odpowiedziec, co jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem Pani sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od wypowiedzi Męża, "każdy facet musi sie odstreować i napić"...
To nie jest tak...

Proszę Panią, proszę teraz zadbać o siebie i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, umówić się na zwyczajną indywidualną rozmowę z psychologiem, żeby mogła Pani skutecznie zadbać o swoje potrzeby i o to, co dla Pani jest ważne.

Myślę, że do rozważenia byłoby podjęcie wspólnej terapii małżeńskiej.

Życzę Pani tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy