Jestem w ciąży a mąż pije alkohol

Witam Mój problem jest jak setki innych tu opisywanych.Proszę o poradę co mam zrobić dalej ze sobą,czy dobrym wyjściem będzie separacja? Mój mąż popija,ma ciągłość np najdłużej dwa tygodnie,potem potrafi nie pić nawe 3 miesiące i wtedy jest normalnie,jak powinno.Chodził na spotkania AA i do psychoterapeuty bo go namówiłam.Tam usłyszał że dużego problemu nie ma i każdy facet musi sie odstreować i napić.Jestem w ciąży a on jak zacznie pić to nie reaguje na mnie i jak źle czuję się widząc go pijane
KOBIETA ponad rok temu

Bezsenność

Witam serdecznie
Zwiazek z osoba naduzywajaca srodkow odurzajacych jest bardzo trudny i krzywdzacy, poniewaz osoba z otoczenia osoby uzaleznionej staje sie osoba wspoluzalezniona najczesciej.
W Pani przypadku, kiedy za chwile stanie sie Pani Matka i bedzie Pani odpowiedzialna zarowno za siebie, jak i za Dziecko warto rozwazyc taka opcje.
Dla prawidlowego przebiegu ciazy i pologu znaczace jest poczucie spokoju, bezpieczenstwa, harmonii i stabilizacji. Z Pani maila wynika, iz tutaj pojawiaja sie pewne braki.
Natomiast dla prawidlowego rozwoju dziecka jest warunkiem koniecznym spokoj i bezpieczenstwo. Bez tych warunkow bedzie zaburzone srodowisko dziecko i jego rozwoj bedzie neharmonijny, co w przyszlosci moze powodowac znaczace problemy.
Tak wiec sama Pani sobie moze odpowiedziec, co jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem Pani sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od wypowiedzi Męża, "każdy facet musi sie odstreować i napić"...
To nie jest tak...

Proszę Panią, proszę teraz zadbać o siebie i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, umówić się na zwyczajną indywidualną rozmowę z psychologiem, żeby mogła Pani skutecznie zadbać o swoje potrzeby i o to, co dla Pani jest ważne.

Myślę, że do rozważenia byłoby podjęcie wspólnej terapii małżeńskiej.

Życzę Pani tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty