Jestem w ciąży a mąż pije alkohol

Witam Mój problem jest jak setki innych tu opisywanych.Proszę o poradę co mam zrobić dalej ze sobą,czy dobrym wyjściem będzie separacja? Mój mąż popija,ma ciągłość np najdłużej dwa tygodnie,potem potrafi nie pić nawe 3 miesiące i wtedy jest normalnie,jak powinno.Chodził na spotkania AA i do psychoterapeuty bo go namówiłam.Tam usłyszał że dużego problemu nie ma i każdy facet musi sie odstreować i napić.Jestem w ciąży a on jak zacznie pić to nie reaguje na mnie i jak źle czuję się widząc go pijane
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie
Zwiazek z osoba naduzywajaca srodkow odurzajacych jest bardzo trudny i krzywdzacy, poniewaz osoba z otoczenia osoby uzaleznionej staje sie osoba wspoluzalezniona najczesciej.
W Pani przypadku, kiedy za chwile stanie sie Pani Matka i bedzie Pani odpowiedzialna zarowno za siebie, jak i za Dziecko warto rozwazyc taka opcje.
Dla prawidlowego przebiegu ciazy i pologu znaczace jest poczucie spokoju, bezpieczenstwa, harmonii i stabilizacji. Z Pani maila wynika, iz tutaj pojawiaja sie pewne braki.
Natomiast dla prawidlowego rozwoju dziecka jest warunkiem koniecznym spokoj i bezpieczenstwo. Bez tych warunkow bedzie zaburzone srodowisko dziecko i jego rozwoj bedzie neharmonijny, co w przyszlosci moze powodowac znaczace problemy.
Tak wiec sama Pani sobie moze odpowiedziec, co jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem Pani sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od wypowiedzi Męża, "każdy facet musi sie odstreować i napić"...
To nie jest tak...

Proszę Panią, proszę teraz zadbać o siebie i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, umówić się na zwyczajną indywidualną rozmowę z psychologiem, żeby mogła Pani skutecznie zadbać o swoje potrzeby i o to, co dla Pani jest ważne.

Myślę, że do rozważenia byłoby podjęcie wspólnej terapii małżeńskiej.

Życzę Pani tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com