Nienawiść do siostry

Dzień Dobry ! Nie panuję nad swoimi emocjami. Mam starszą siostrę , której nienawidzę i najchętniej bym ją zabiła . Często mówię za dużo , a jak się zdenerwuję to jeszcze gorzej . Kilka razy podniosłam na nią rękę , ale jej nie uderzyłam. Mamy niestety razem pokój . Nienawidzę jej ! Jeszcze zawsze to ona uważana jest za wzór itp , a to ja jestem ta najgorsza . Matka i ojciec także trzymają jej stronę i to ja zawsze jestem potworem . Co robić , pomocy !

Witam Panią
Opisuje Pani swoją emocjonalną relację z siostrą. Jak rozumiem to jest ona napięta, trudna i pełna różnych uczuć. Być może rozwiązaniem byłoby aby Pani skorzystała z psychoterapii podczas której wspólnie z psychoterapeutą mogłaby Pani popracować nad swoimi emocjami.
życzę powodzenia Anna Suligowska

Polecam zorganizować "spotkanie rodzinne" (tj. Pani, Pani siostra i rodzice), na którym powie Pani współdomownikom otwarcie o swoich uczuciach, o swoich planach, celach, tym co chciałaby zmienić, ale także o tym, co jest dla Pani ok. Być może napięta relacja i emocje z nią związane wynika z braku otwartości i Pani frustrowanych potrzeb. Proszę zatem zastanowić się na początek czego oczekuje Pani od relacji z domownikami, co chciałaby zmienić. Potem proszę odbyć wspólne z nimi, szczere, otwarte i autentyczne spotkanie pozbawione krytyki i oskarżeń.
Jeżeli jednak takie spotkanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, proszę pomyśleć o zgłoszeniu się na konsultację psychologiczną, podczas której wraz ze specjalistą omówi Pani swój problem i wspólnie przepracujecie je w zdrowy i racjonalny sposób tak, aby negatywne emocje nie miały na Panią autodestrukcyjnego wpływu. Powodzenia!