Wspólne zamieszkanie z siostrą i jej dziećmi

Witam, co mam w sprawie rodzinnej, moja siostra została porzucona przez męża, mają dwoje dzieci ( chłopcy 7 i 12 lat) obecnie pomieszkują wraz ze mną i moimi rodzicami. Powstaje wiele konfliktów między nami, ponieważ dzieci sie nie słuchaja, są rozkapryszone. Siostra jest zmęczona sytuacją i przerzuca obowiązki na nas. Co mam w takiej sytuacji robić, jestem osobą nerwową,nie mam do nich cierpliwości. Dodam, że moja mama ustępuje im, jest zbyt łagodna a to zachowanie mnie denerwuje. Pozdrawiam

Warto, żeby skupiła się Pani na tym, co dotyczy Pani. Nie zmieni Pani relacji mamy z siostra, ale może zmienić swoja relację z siostrą i maluchami. Warto jasno i konkretnie mówić o swoich granicach, oczekiwaniach i możliwościach, pytać o to samo siostrę. Choć z pewnością jest jej trudno, to każdy w obecnej sytuacji ma prawo do realizacji siebie i swoich potrzeb. Zachęcam do szczerej rozmowy z siostrą- najlepiej w atmosferze zaufania i troski (zamiast pretensji i oskarżeń); dobrym pomysłem byłby naturalny grunt (czyli nie w domu) oraz by była to rozmowa we dwie (bez dzieci, mamy itp). To da szanse na zrozumienie siebie nawzajem i wypracowanie reguł współpracy i współżycia w tych trudnych okolicznościach.

Witam,
Myślę że w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa z członkami rodziny i.ustalenie zasad wspólnego mieszkania. Im więcej rzeczy będzie otwarcie wyjaśnionych i omówionych tym mniejsze pole do niedomówień i napięć.
Pozdrawiam