Nie pal przy mnie, proszę!

Proszę traktować ją "normalnie" - zazwyczaj okazywanie nadmiernego współczucia, żalu, zainteresowania (które są naturalną reakcja na takie sytuacje) są odbierane jako wścibstwo, "zbyt późne" reakcję i jako takie budzą niechęć. Proszę tworzyć atmosferę otwartej, szczerej rozmowy. Lecz nie dopytać, nie wyciągać informacji, nie doradzać i pouczać itp. Siostra powinna sama poczuć, że nie jest oceniana, że jej uczucia się dla Pana liczą i - co najważniejsze - że może zaufać i otwarcie powiedzieć co czuje. Powodzenia.

0

Witam,

wymagane jest systematyczne ukierunkowane leczenie psychiatryczne (farmakoterapia) i równolegle leczenie metodą psychoterapii.
Wysoki poziom napięcia jest redukowany poprzez samookaleczenie i zachowania autodestrukcyjne, paradoksalnie osoba nie czuje bólu, ponieważ jest pod wpływem analgezji wywołanej czynnikiem stresogennym. Zaburzona jest regulacja emocjonalna, psychoterapia polega na rozwoju umiejętności tolerowania i regulacji emocji, uprawomocnienie emocji oraz ważna jest restrukturyzacja poznawcza, obserwuje się dychotomię w myśleniu, w związku z tym podejmowane są skrajne decyzje. Osoba wymaga specjalistycznego wsparcia,
Można byłoby poprosić o psychoedukację dla rodziny, psychologa, który będzie rozmawiał z siostrą.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, martwi się Pani o stan siostry i chce jej pomóc. Proszę być przy siostrze, porozmawiać jakiej pomocy oczekuje. To dobrze że jest pod opieką psychologa. Być może dobrze było by aby Pani również skorzystała z rozmowy z psychologiem aby opowiedzieć więcej o swoich obawach.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy