Jak rozmawiać z osobą, która narzuca mi swoje zdanie?

Mama prośbę,nie wiem jak mam się zachować,jak rozmawiać z osoba która ,narzuca mi zawsze swoje zdanie,na dany temat,jeśli jej nie przytaknę ze nie ma racjic i uważam inaczej to już się złości jest agresywna, natrętna,krzykiem na mnie,obraza mnie,nie szanuje mojego zdania ,nieraz wcale mnie nie słucha jak z nią rozmawiam ,zawsze stara mi udowadnia ze to ona ma racje i jej zdanie jest najważniejsze, ze ona tyle przeżyła i doświadczyła moje doświadczenia nie są takie jak jej

Witam,
za pewno nie bez znaczenia jest to kim dla Pani jest ta osoba, czy także w innych podobnych sytuacjach ma Pani problem. Można byłoby pomyśleć o pracy nad asertywnością u Pani (w szczególności temat radzenia sobie z agresją byłby zapewne Pani bliski), jednak w pierwszej kolejności zaleciłabym konsultację u psychologa w celu dokładnego przyjrzenia się problemowi, być może wystarczający okazał by się udział w jakimś dobrze poprowadzonym treningu asertywności, jednak przed tym zachęcałabym do konsultacji ze specjalistą. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni. Pozdrawiam.

Jasne komunikowanie granic powinno pomóc. Wraz z informacją o konsekwencjach, jakie zostaną wyciągnięte w sytuacji dalszego przekraczania Pani granic lub obrażania Pani (np natychmiastowe zakończenie rozmowy, zgłoszenie się do wyższej instancji- jeśli relacja jest zawodowa, itp).
Ma Pani prawo się bronić i nie pozwolić się obrażać. Nawet kończąc relacje, jeśli jest taka potrzeba.