Leczenie schizofrenii u siostry

Nie wiem jak pomóc siostrze? Od 25 roku ma schizofrenie F20-F22 mialła epizody pod koniec studiów Leki ucieczki przed niewiadomo kim leki przed rodzicami stroni od rodziny wstyd że jest chora nie przyzna że jest nikomu .Mieszkała u mnie i jak po roku przyjechali rodzice zabrac ja do domu uciekła?Policja dała ja do szpitala w Lublinie i tam siedzi nie chce wyjsc a funkcjonuje normalnie?Leki nie daja efektów żadnych! 0

A jak siostra funkcjonuje u Pani? Skoro rok mieszkała u Pani, to znaczy że tam czuła się bezpiecznie (lub najbezpieczniej) Może warto pomyśleć o zmianie psychiatry prowadzącego. A dlaczego "policja dała", skoro siostra funkcjonuje, jak Pani pisze "normalnie"? Czy siostra jest osobą ubezwłasnowolnioną sądownie? Jesli tak to kto jest jej prawnym opiekunem? Czy Państwo rozmawialiście o tym wspólnie? Czy macie dla siebie, jako rodzina, jakieś wsparcie np. pomoc terapeuty rodzinnego?

Warto skorzystać z pomocy psychologicznej dla osób rodzin chorujących na zaburzenia psychiczne (często świadczona przy Poradniach Zdrowia Psychicznego itp). Wspólna praca z psychologiem pomoże Pani poradzić sobie z emocjami, a psychoedukacja wspierać siostrę w procesie zdrowienia.

Dzień dobry, zachęcam do rozmowy z lekarzem prowadzącym w szpitalu. Proszę porozmawiać z nim o innych formach leczenia jako wsparciu farmakologii: grupy terapeutyczne, psychoterapia indywidualna - to ważne aby objąć siostrę taką forma wsparcia, która poprawi jej funkcjonowanie społeczne. Pozdrawiam.