Agresywne rozładowywanie emocji u siostry

Witam.Mam problem z siostrą,która ma 28 lat,dobrego męża i 2 zdrowych dzieci.Siostra ma problemy jak każdy,ale zbyt gwałtownie na nie reaguje.Mieszka z rodzicami,ponieważ się buduje,a swoje "nastroje" wyładowuje na najbliższych,co bardzo nas wszystkich boli.Siostra nie pozwala sobie pomóc,ani nawet doradzić,obraża się o byle co,twierdząc,że to ona wie wszystko lepiej.Nikt się nie chce wtrącać,ale wiemy,że przydałaby jej się fachowa pomoc.Co jej doradzić i jak z nią rozmawiać,żeby jej nie zrazić?

Witam. Należy wyczuć moment, w którym siostra nie jest wzburza. W momencie kiedy będzie w dobrym nastroju lepiej przyjmie krytykę ze strony rodziny. Proszę wziąć siostrę na osobności i porozmawiać z nią szczerze w cztery oczy. Nie nalezy jej niczym zaskakiwać ani obrzucać ponieważ odbierze to jako atak. Będzie wtedy się bronić i kontratakować. Należy być delikatnym, lecz nie ukrywać własnych uczuć. W sposób nie urażający jej osoby, proszę odnosić się do jej zachowania i swoich własnych emocji. Jeśli uda się siostrze dostrzec swoje zachowanie, będzie chciała próbowała im zaradzić. Może uda się Pani pokierować rozmową tak, aby wyszła od siostry motywacja i propozycja podjęcia terapii.

Warto zachęcic ja do podjęcia psychoterapii i przyjrzenia się zarówno emocjonalnym i osobowosciowym przyczynom nadmiernej agresji i wybuchów złosci, jak i mozliwościom innego, bardziej adaptacyjnego radzenia sobie z nimi.
Państwa zachęcam do jasnego i konretnego stawiania granic siostrze. Komunikowania swoich potrzeb i oczekiwań wobec niej, pytania jej o to samo i wspólnego ustalania możliwych form relacji, akceptowalnych przez obydwie strony.