Nerwowość przy bulimii siostry

Witam, proszę o pomoc. Mojego chłopaka siostra przebywa w szpitalu, okazało się że jest chora od dawna na bulimię. Mój chłopak chodzi ciągle nerwowy, w dodatku jego rodzina ciągle ma o coś do Niego problemy. Jego siostra studiowała psychologie, jest w trakcie robienia magisterki. Nie chcę rozmawiać z psychologiem i chodzić w szpitalu na zajęcia, nie możemy już nawet jej wziąć na weekendy. Chcę wziąc dziekanke, mówi że nie bd nikogo słuchać bo sama wie jak to funkcjonuje. Jak jej pomoć?

Warto wspierać przede wszystkim chłopaka. Jego siostrze jasno, ale bez presji komunikować potrzebę podjęcia leczenia, ale także oddać jej za to odpowiedzialność (jest dorosła). Obecnie- kiedy przebywa w szpitalu- specjaliści będą ją wspierać i leczyć. Warto im zaufać oraz być w kontakcie z lekarzem prowadzącym.

Witam Panią. Domyślam się, że skoro siostra Pani chłopaka znalazła się w szpitalu to jej stan jest bardzo poważny. To, że kończy studiowanie psychologii może jej dawać przekonanie, że posiada niezbędną wiedzę, żeby sobie poradzić. Czasami studenci psychologii, psychologowie są "trudnymi" pacjentami bo w procesie leczenia włączają racjonalizacje, intelektualizują korzystając ze swojej wiedzy. Z drugiej strony racjonalizacja, intelektualizacja należą do mechanizmów obronnych. Można zatem przypuszczać, że siostra Pani chłopaka odczuwa lęk (bulimii bywa, że dotyczy zagrożenie życia). W jej życiu też nastąpiła nagła zmiana. Miała plany (obrona pracy magisterskiej i być może inne). To bardzo trudne doświadczenie. Piszę to wszystko, Żebyście Państwo lepiej rozumieli co się z nią dzieje. Jeszcze jeden aspekt wydaje mi się ważny. To co się dzieje z siostrą Pani chłopaka rezonuje na otoczenie. Zarówno na rodzinę Pani chłopaka jak i na Wasz związek. Może Pani chłopak skorzystałby z doraźnej pomocy psychologicznej? (po to by wiedzieć jak wspierać swoją siostrę, jednocześnie nie ponosząc zbyt dużych kosztów osobistych). Pozdrawiam Panią