Wątpliwości dotyczące miłości w związku

hej. mam problem z chłopakiem. jesteśmy razem od 8 miesięcy. kiedy jest dobrze jest idealnie, wszystko mi odpowiada, jednak z najmniejszych powodów prowadzi do kłótni, która sprawia, że on wątpi w naszą miłość. taka sytuacja zdarza się co miesiąc. to strasznie wykańcza. twierdzi, że nie ma pojęcia dlaczego się tak dzieje, po prostu ma dziwne myśli i uważa, że to nie ma sensu. nie wiem jak się zachowywać podczas takich sytuacji. rozmawiać z nim czy milczeć. jednak często nie odp na wiadomości :(

Witam.

Kluczem do rozwiązania większości problemów jest właśnie rozmowa. Bardzo dobrze, że podejmują Państwo próby rozwiązania problemów w ten sposób. Nie najlepiej jest prowadzić tego typu rozmów "na emocjach", tzn. właśnie w chwili kłótni. Dobrze jest najpierw dać ujść emocjom i potem o nich rozmawiać.
Może warto zapytać partnera, jakie ma dokładnie myśli? Co dokładnie czuje, kiedy wątpi w miłość? Jak myśli, co to spowodowało? Warto też wspólnie zastanowić się nad tym, co musiałoby się dziać, żeby i Pani i Pan czuli się pewnie w relacji, którą tworzycie. Co musicie robić, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa.
Szczere (nawet, jeśli chwilowo nieprzyjemne) odpowiedzi na te pytania mogą pomóc wzmocnić Państwa związek wypracowując metody zwiększające poczucie bezpieczeństwa i Pani, i Pana.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Dzień dobry.

Skoro nie jesteście w stanie rozwiązać samodzielnie tego węzła gordyjskiego, który, jak widać coraz bardziej się zaciska, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty.
Warto rozważyć konsultację u psychologa/psychoterapeuty par.

Pozdrawiam.