Jak pogodzić się ze stratą babci?

Moi rodzice mieszkaja w Londynie. Mam chlopaka od 5 lat ale ostatnio sa to trudne relacje. Moja babcia, ktora ze mna zostala tutaj byla dla mnie wszystkim. Chorowala na raka i niecaly miesiac temu umarla. Nie umiem sobie z tym poradzic. Jak by emocje sie we mnie zatrzymaly. Nie umiem plakac, jezeli juz placze to bardzo rzadko... Widzialam jak Ona umiera, jak umiera moja krolowa, jak cierpi. Mam ochote wsiasc do tego auta i to skonczyc!

Witam Panią
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
emocji nad którymi trudno zapanować.
„Skończenie tego” jednak nie rozwiązuje problemu,
wprost przeciwnie. Myślę, że Pani babcia by tego nie chciała.
Ważne jest, żeby w tym bólu nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,
przyjaciół ani od chłopaka.
Z upływem czasu emocje i przykre uczucia związane
ze śmiercią babci powinny stopniowo słabnąć.
Napisała Pani: „Jakby emocje sie we mnie zatrzymały”.
Jeżeli jednak proces adaptacji do tej trudnej i bolesnej sytuacji
nadmiernie się przedłuża, a ból i emocje są „żywe” jak tuż po śmierci,
to zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną, poczucie
bezpieczeństwa a także pogodzi się Pani z przeszłością
i odzyska radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, odeszła Pani babcia z którą była Pani silnie związana. Trudno jest Pani poradzić sobie w tej sytuacji. Pani rodzice mieszkają za granicą, z chłopakiem ma Pani ostatnio trudne relacje. Przeżywa Pani żałobę, żal po bliskiej osobie, jest to dla każdego trudny i bolesny okres w życiu. Czas na opłakanie, pożegnanie się z bliską osobą. Proszę porozmawiać o stracie, nie zwlekać, skorzystać z telefonu zaufania: BEZPŁATNY TELEFON WSPARCIA Fundacji NAGLE SAMI 800 108 108 czynny w dni powszednie od 14.00 do 20.00 (http://naglesami.org.pl/kontakt.html). Skorzystać z pomocy psychologa, w Sieradzu w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, tel. zaufania: 92 88 , tel. 043 827 41 19 (http://www.cms.mopssieradz.finn.pl/index.php?page=extensions). Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl