Jak sobie pomóc w sytuacjach stresowych?

Jestem mocno zestresowana. Od dłuższego czasu jestem krytykowana w pracy przy innych pracownikach.

Witam,
sytuacja, jaką Pani przedtsawia, jest nieprzyjemna. Krytyka, zwłaszcza w obecności osób trzecich, budzi dyskomfort i niektórych wprost paraliżuje. Najlepiej w takich sytuacjach nie zgodzić się na taką formę krytyki. Porozmawiać z osobą, która w taki sposób zwraca się do Pani. Ma Pani prawo do bycia traktowaną z szacunkiem, bez względu na to, czy dobrze wykonuje Pani swoją pracę czy zdarzają się pomyłki. Polecam zapoznanie się z technikami asertywności. A w czasie poza pracą niech stara się Pani zrelaksować, pospacerować, pójść na basen. Rzeczywiście ruch obniża poziom stresu, rozluźna mięśnie, a umysł zajmuje się czymś innym.

Pozdrawiam

Rozumiem, że jest to krytyka przełożonego.Najlepiej w tej sytuacji będzie porozmawiać z szefem, który najwyraźniej zapomniał o podstawach zarządzania zespołem ludzkim, pracowniczym. Każda krytyka powinna być konstruktywna i ażeby taką mogła być muszą być spełnione pewne warunki. Powinna odbywać się na osobności, powinna nie mieć ograniczeń czasowych, powinna dotyczyć zachowania nigdy osoby, powinna zakładać konfrontację ale też dawać możliwość odniesienia się do niej osoby, której krytyka dotyczy.
Warto powiedzieć szefowi, że krytykowanie Pani w obecności innych nie wpływa na Panią motywująco do zmiany czy jakiejkolwiek korekty a przecież obu stroną zależy na polepszaniu jakości pracy.