Ciągłe sytuacje stresowe w pracy i w domu

Witam. Mam ciagle sytuacje stresowe w pracy i w domu, nie mam oparcia w bliskich, ze wszystkim musze sobie sama radzic. Nie mam chwili dla siebie. Czasem juz nie daje rady. Mam czeste bole glowy, uczucia dusznosci i dostaje sinawych plam na dekolcie podczas nerwow. Potem jeste,m rozdygotana, a na koniec senna i obojetna. Ostatnia nawrt balam sie isc po weekendzie do pracy. Po jakims czasie dochodze do siebie, ale na jak dlugo i co dakej. Prosze o wskazowki co robic?

Aż się kusi, żeby powiedzieć: zwolnić. Znaleźć przestrzeń i czas dla odpoczynku. Organizm i psychika mają swoje granice odporności na stres, a zbytnie ich przeciążanie może skutkować wahaniami nastroju, zobojętnieniem i różnymi dolegliwościami fizycznymi. Jest pani za bardzo obciążona i warto się zastanowić, jak zmienić tę sytuację. Może postawić na większa asertywność? Zachęcam do odwiedzenia psychologa, żeby poszukać rozwiązań i pomysłów na zmianę.