Jak pomóc upartej siostrze, która twierdzi, że ma dobrze wychowane dzieci?

Moja siostra ma 3 dzieci. Mowi, ze ma dobrze wychowane dzieci. Moim zdaniem ,jest inaczej. dzieci w wieku 3 latka, 10 i 13. W ogole jej nie sluchają, ona im tlumaczy rozne rzeczy a One sie z niej smieją. Nic nie umia robic, sprzatac za sobą niby ich uczyła--lecz nie umieja nawet biurka doprowadzic do porządku lub ubrań. W domu jest głosno, ciągle koleżanki na kawę przychodzą- Ona uważa, ze jej dzieci , cyt: są odchowane i mają sobie same radzic( śmiech). Maly 3 latek gryzie, mało mówi, nie woła siku, sam sie bawi. Ona uważa, ze jest na wszystko czas!!! Jak namówic siostrę , zeby skonsultowała z lekarzem 3 latka ktory wg mnie nie rozwija sie prawidłowo. A 10 latka ma podejrzenie ADHD a siostra twierdzi, ze Ona taka jest ma taki temperament. Szkoła wysłala 10 latke na konsultacje a siostra dała do szkoły opis ze corka ma lekkie ADHD. Ale Ona w to nie wierzy!!! zamiast wyciszac 10 latkę to ja pobudza dodatkowo!!! Zapisała ja na lekcje tanca, z ktorych mała została zwolniona bo wszystkim przeszkadzała. 10 latka chodzi na wagary, nie sprząta, wierci sie cały czas, mie mówi prawdy, zmyśla, fantazjuje uFFFFFF. Jak pomoc siostrze ,ktora jest uparta !!!!! Mowi , ze nikt nie będzie jej dzieci wychowywał!!! Tylko ONa.

W takich sytuacjach do działania warto zachęcić ojca dzieci, szczególnie, jeśli jest on uprawniony do podejmowania decyzji prawnych dotyczących potomstwa. Często konkretne postawienie sprawy czy podjęte przez niego działania przynoszą zmianę całej rodzinie- bo w tym przypadku nie tylko dzieci potrzebują pomocy, ale cała rodzina potrzebuje zmian, które przyniosą bardziej adaptacyjne funkcjonowanie, a to znajdzie swoje odbicie w zachowaniu dzieci. Dobrym pomysłem byłaby psychoterapia rodzinna. Na to jednak wyrazić zgodę i chęć musi siostra.

Witam,
Mam wrażenie, że tylko pani lub obcy ludzie widzą błędy popełniane przez siostrę. Niestety poza tłumaczeniem w spokojny i przyjazny sposób , nie jest pani w stanie przekonać siostry, że robi niewłaściwie. Siostra prawdopodobnie nie chce męczyć się wychowywaniem dzieci, bo "już są odchowane".
Tylko rozmowa lub pomoc mamy może coś zmienić w spojrzeniu siostry na całą sprawę.
Pozdrawiam

Witaj,
wiesz,myslę,że problem jest w Waszych relacjach z siostrą,która byc może zle się czuje z krytyką ,jaką kierujesz pod adresem jej dzieci.Tak więc nawet,jeśli czujesz niepokój najpierw powinnaś "rozpracować"co odbiera od Ciebie siostra a może takze one same.I dopiero taka uczciwość wobez wlasnych intencji moze byc drzwiami do kontaktu.Jezeli kiedys znajdziesz czas,zapraszam do kontaktu,bo mysle,ze chcialabys otworzyc sobie drzwi do tej gromadki.
Pozdrawiam serdecznie

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza