Jak poradzić sobie z brakiem akceptacji chłopaka przez rodzinę?

Witam, mam 21 lat. Od 8 miesięcy jestem ze swoim chłopakiem. Problem tkwi w tym, że mój ojciec i siostra go nie akceptują.. Siostra mieszka w Holandii.. :/ Podkładają nam kłody pod nogi. Mama go akceptuje, chociaż też miała problemy, ale jednak. Ojciec pokazuje nerwy, fochy, nie chce z nim nawet porozmawiać. Rękę na dzień dobry podaje od niechcenia. Chłopak ciężko choruje i w przyszłości, może nie zapewnić mi tak wielkiego bytu jak to oni mówią.. Nie wiem co mogę zrobić.. mam serdecznie dość :(

Warto przyjrzeć się, czemu rodzina nie akceptuje partnera. Najczęściej wynika to z troski i lęku o córkę/siostrę. Pomocna bywa spokojna rozmowa, w której dopyta Pani o ich obawy, emocje, wątpliwości a także oczekiwania wobec Pani. Warto, aby także Pani powiedziała im o swoich emocjach, uczuciach (jakie wywołuje w Pani brak akceptacji dla chłopaka), a także oczekiwaniach. Ważne jest wysłuchanie się nawzajem i atmosfera uważności (zamiast pretensji). Wzajemne zrozumienie i wypracowanie kompromisu pozwoli na bardziej harmonijne funkcjonowanie w rodzinie

Witam, Pani rodzina okazuje niechęć w stosunku do Pani chłopaka, ponieważ martwi się o Pani przyszłość. Czy główna przyczyna braku akceptacji to to, że partner nie będzie w stanie zapewnić w przyszłości jak Pani ojciec mówi: "bytu na odpowiednim poziomie"? Co to znaczy dla Pani i dla Pani taty odpowiedni poziom? Jak Pani wyobraża sobie swoją przyszłość. Zastanowić się co dla Pani i partnera jest ważne, jakie są Państwa potrzeby i pany i proszę z rodziną o tym porozmawiać. Pozdrawiam serdecznie