Brak akceptacji ze strony rodziny chłopaka

Witam,mam problem jestem z chłopakiem prawie rok jego rodzina mnie nie akceptuje,ciągle mnie upokarzają szczególnie jego siostra i kuzynka.Chcą by się zemną rozstał.Chodzi teraz na kurs, uczy się godzinę dziennie ale to i tak jest dla mnie mało.Rozmawiałam z nim wielekrotnie to on mówi że on go zda, itd.Boję się o rozpad związku, fakt teraz chłopak nie ma pracy.Bardzo na nim rodzice wywierają presje, doprowadzają do płaczu.Są w stosunku nerwowi, zaczoł się okaleczać i mówią że to moja wina :(

Wydaje mi się że porada na portalu nic w tej sytuacji nie wniesie. Tak naprawdę pani partner powinien jasno wyznaczyć granice i wstawić się za panią tak, by rodzina nie atakowala pani i zaakceptowała jego wybór partnerki. Zamiast tego partner okalecza sie, czyli nastąpiło załamanie jego mechanizmów obronnych. W tym wypadku polecam aby partner udał się na terapię psychologiczną by wzmocnił siebie i przepracowal swoją relację z rodziną. Pani również powinna udać się na konsultację psychologiczną. I przez ten czas, dopóki państwo nie przepracujecie problemów, najlepiej byłoby ukrocic kontakt z rodziną partnera do niezbędnego minimum. Pozdrawiam.

Witam serdecznie
Warto by udała się Pani z partnerem na wspólną konsultację u psychologa, który uświadomi mu w jaki sposób chłopak może bronić Pani przed swoją rodzinę, jak może dbać o Wasz związek bez względu na to co myśli jego rodzina . Terapia pomoże chłopakowi też poradzić sobie z problemem okaleczania i presją ze strony rodziców.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog