Problemy w relacjach z matką

Moim problemem są relacje z matką. Kilka dni temu uświadomiłam sobie, że jestem dzieckiem niechcianym. Całe dzieciństwo matka nie zajmowała się mną. Zawsze poświęcała cały czas bratu, a ja sama siedziałam w swoim pokoju. Dostawałam znacznie gorsze jedzenie, matka praktycznie ze mną nie rozmawiała. Gdy miałam rok urodziła się brat, a mnie matka oddała babci na rok czasu i co wakacje do niej wysyłała. Zawsze bardzo mi zależało na jej miłości, której nigdy nie miałam. Obecnie jest chora na raka.

Szanowna Pani,
Odkrycie faktów, o których Pani pisze, jest zawsze trudnym i bolesnym doświadczeniem, tym bardziej, że potwierdzającym inne zranienia z dzieciństwa. Nie wiem czy jest Pani w stanie naprawić relacje z matką poprzez same rozmowy i wyjaśnienia, tym bardziej, że dziś ona nie da Pani tego, czego Pani nie otrzymała od niej jako dziecko. Na pewno może Pani spróbować kontaktu i rozmowy, bo - jak rozumiem, mama jest poważnie chora i czas też może mieć znaczenie.
To, co może Pani zrobić dla siebie, to pójść na psychoterapię, aby w bezpieczny sposób zmierzyć się z przeszłością, spróbować ją zrozumieć i uwolnić się od trudnych uczuć z tamtego czasu. Wówczas będzie miała Pani szansę na poprawę tej aktualne relacji z matką.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

Witaj serdecznie. Dobrze by było zapoznać się z twoim problemem dokładnie a nie pobieżnie po krótkim opisie. Postaraj udać się do terapeuty na NFZ lub po prostu spotkaj się z którym "prywatnie" - niech poświęci te 15 minut na konsultacje z Tobą i pomoże :-)

Jeśli będziesz chciał dokładnie porozmawiać o swoim problemie to zapraszam Ciebie do korespondencji lub na skype.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu