Problemy wychowawcze z 14-letnim synem

Witam.Moj syn 14 l od początku roku szkol.ciągle przynosi uwagi za przeszkadzanie w lekcjach i aroganckie zachowanie w stosunku do nauczycieli.codziennie mu przypominam,zeby nie pyskowal do nauczycieli,ale to nic nie daje.boję się ze go wyrzucą ze szkoly.powtarza 2 klasę gimnazjum w tej samej szkole i zachowanie -to byl warunek,aby mogl zostac w tej szkole.nie wiem juz jak mu pomoc.mąż juz się poddal i nie rozmawia z nim na ten temat.ja nie odpuszcze,tylko juz nie mam pomyslu jak to zrobic.pozdr

Witam
Do problemów z nauką doszedł stres związany z powtarzaniem
tej samej klasy. Brak promocji jest zapewne bardzo trudnym
doświadczeniem dla Pani syna. Prawdopodobnie syn ma trudności
z adaptacją w nowej klasie, gdzie wszyscy wiedzą z jakiej przyczyny tam się znalazł.
Może jednak należałoby rozważyć zmianę szkoły? Sugerowałabym również
konsultację z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zalecam przede wszystkim konsultację u psychologa pracującego z dziećmi i młodzieżą, zaleci on dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Zachęcam by zabrać syna do psychologa/psychoterapeuty pracującego z dziećmi i młodzieżą. Specjalista po kilku rozmowach z Państwem i synem będzie mógł poradzić jak najlepiej synowi pomóc.

Pozdrawiam
Karolina Matlak