Relacje z córką i jej partnerem

WITAM:) JAK POMOC CÓRCE,KTÓRA STAWIA SWOJEGO CHŁOPAKA PONAD WSZYSTKICH ,RODZINA OCZYWISCIE NA DRUGIM PLANIE..nic ,a nic nie p0omaga,prosby ,grozby itd..wiekszosc czasu spedza u niego.w domu u mnie jest spokoj,nic jej nie brakuje.........nie uwierze,ze to wina braku ojca(alkoholik) i jjej potzeba bliskosci z mężczyzną,ma lat 21...........prosze,błagam klekam na kolanach ,co robic?????? słabnę,opadam z sił tłumaczyc,ze nasz dom tez jej dla niej......ona by 24h siedziała u niego.bez celu!

Witam,
mam wrażenie, że jest pani mocno zaniepokojona sytuacją. Nie pisze pani jednak czy jest to nowy związek córki, jak długo trwa. Być może tam , tzn w domu swojego chłopaka czuje się bezpieczna i "chciana". To, że tam przesiaduje, nie znaczy, że coś złego się dzieje.
Proponuję porozmawiać z córką szczerze, być może przy osobie trzeciej, która nie będzie brała zdania żadnej ze stron, może wtedy uda się Wam ustalić kompromis. Proszę jednak pamiętać, że ona ma 21 lat i że może mieć inne potrzeby niż mama.
Pozdrawiam

Rozumiem, że trudno jest Pani, gdy córka dorasta i zaczyna mieć własne życie i wybory, coraz mniej czasu spędza z Panią ( i na pewno nie tyle, ile Pani by oczekiwała). Można spróbować szczerej i zaangażowanej rozmowy. Bez pretensji czy złości, ale raczej mówiącej o Pani uczuciach i oczekiwaniach. Ważne, by w tej rozmowie była Pani gotowa zaakceptować także argumenty i wybory córki.
Warto także skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego, który pomoże Pani poradzić sobie z "syndromem opuszczonego gniazda".