Relacją z córką partnera

Witam. Od roku mieszkam z moim chłopakiem i jego córką. Ma ona 10 lat cały czas nie potrafi mnie zaakceptować, jest dla mnie niemiła, mam tego powoli dość. On wcale nie reaguje na to jak ta córka się do mnie odzywa. Co powinnam zrobić? To nie ja rozbiłam ten związek, zaczęłam się z nim spotykać gdy był już po rozwodzie, ona go zdradzała, nie zajmowała się dzieckiem. Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Bardzo go kocham ale jestem już u progu wytrzymałości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią
Z tego co rozumiem to traktuje Panią cały czas jak intruza, z racji wieku ma prawo nie rozumieć rożnych damsko-męskich relacji ale to co wydaje się słuszne to fakt aby Pani partner zwrócił jej uwagę albo po prostu stawał po pani stronie. W tej sytuacji polecam najpierw rozmowę z partnerem a potem jak by się udało to wspólną rozmowę we troje.
Anna Suligowska

Witam,
Otóż wg.nauk o rodzinie właśnie relacja macochy z pasierbicą nalezy do najtrudniejszych.Bez watpienia też,to nie Ty powinnaś o nią dbać,lecz ojciec dziecka,ja natomiast myślę,że wszystko to,co napisałaś tutaj,jest na tyle sensowne i przemyślane,że powinnaś tych samych słów użyć w rozmowie z dziewczynką.masz duże szanse zaprzyjażnienia się z nią ,choć moim zdaniem,niedobrze jest zajmować się krytyką jej matki.Po prostu wystarczy przekazać,że pokochałaś jej ojca i jesteś gotowa na przyjażń z nią-o ile będzie na nią gotowa. Przed tym porozmawiaj z jej ojcem lub zaproponuj mu wspólną wizytę u terapeuty,bo bez wątpienia postawił Cię w roli bardzo kłopotliwej,co niezbyt dobrze o nim świadczy