Chłopak nie chce związku pomimo zauroczenia

Witam jest pewien chlopak ktory mi sie bardzo podoba ja tez mu sie podobam powiedział to ,mojej naj przyjaciółce ktora chciała nas zeswatac powiedział ze nie nadaje sie na chlopaka bo miał do czynienia z dziewczynami normalnie piszemy ze sobą i on nawet kupił mi prezent ktory jego zdaniem i moim rownież był romantyczny jesteśmy jeszcze w gimnazjum (koniec) ale ja za nim szaleje nie wiem co zrobic :(
ponad rok temu

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Wydaje mi się, że zbyt szybko chciałabyś aby chłopak zdecydował się na coś więcej niż przyjaźń lub zwykłe koleżeństwo. W wieku, w którym jesteście występują znaczne różnice w oczekiwaniach co do głębszej relacji między chłopcami a dziewczętami. Dziewczęta są już często gotowe do rozpoczęcia głębszej relacji z chłopakiem, marząc o romantycznej miłości, natomiast chłopcy do tego typu związków nie są jeszcze gotowi. Może trzeba poczekać, jeśli wydaje Ci się, że ten chłopak jest wartościowy i bardzo chciałabyś z nim być, ciesz się z tego co już jest między wami i daj chłopakowi czas na rozwinięcia swoich uczuć. Nie oczekuj jednak, że na pewno to nastąpi, bo w tym wieku uczucia są kruche i nietrwałe.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Brzmi to jak typowe uroki młodości. Sugerował bym spróbować z nim otwarcie i szczerze na ten temat porozmawiać w jakiejś sprzyjającej, spokojnej atmosferze. Warto też pamiętać, że o niektórych sprawach trudno jest mówić i wiele osób z różnych powodów woli nie wyjawiać prawdziwej motywacji swoich decyzji obawiając się reakcji na takie odsłonięcie. To może być trudno wyobrazić, ale takie zauroczenia zdarzają się ludziom wielokrotnie, o czym warto pamiętać na wypadek gdyby się nie udało i miała Pani wrażenie, że to był ten jedyny.
Życzę Pani aby wszystko ułożyło się pomyślnie.
Więcej informacji o mnie pod adresem https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/ Pozdrawiam
Jakub Pyka