Jak poradzić sobie z mężem, który nadużywa alkoholu?

witam jestem w małżenstwie 10 lat, mąż ma problem alkoholowy,popija i chowie wypijany alkohol, uwaza że nie ma problemu, nie wychodzimy razem nigdzie,sa kłótnie, probuję rozmawiać ale on uważa że nie ma problemu,nie chce rozpadu naszego małżenstwa bo bardzo go kocham, tylko on niczego nie zauważa że ja nie daje już emocjonalnie rady, co robić proszę o pomoc jak pomoc

Dzień dobry, nie napisała Pani, jak dużo wypija alkoholu Pani mąż, od kiedy jest problem, jak często to robi i jaki jest tego efekt w domu, w pracy, w Państwa otoczeniu. Jeżeli to jest picie okazjonalne (raz na jakiś czas) i nie dochodzi do przemocy i innych negatywnych konsekwencji, będzie inaczej niż w przypadku picia nałogowego, które prowadzi do destrukcji we wszystkich obszarach życia małżeńskiego. Warto zgłosić się na konsultację do dobrego psychologa czy psychoterapeuty w dobrym ośrodku, który po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu Państwa sytuacji osobistej, rodzinnej czy zawodowej, będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować leczenie. Najlepiej, jeżeli zgłosicie się Państwo wspólnie, skoro mąż w tym momencie nie widzi problemu, a Pani to przeszkadza i utrudnia funkcjonowanie. Warto zadbać o siebie, męża i Państwa związek małżeński.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami i grupami w Warszawie, http://subteno.warszawa.pl