Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża z żonatym mężczyzną

jestem w ciazy z zonatym mezczyzna co mam robic ?on ma zone nie ma rozwodu a sam nie wie czy chce ze mna byc kocham go
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsze oznaki zaburzeń pamięci

Witam,

To bardzo trudna sytuacja. Myślę, że przed Panią wiele trudnych i ważnych decyzji: czy chce Pani urodzić i wychować Wasze dziecko? Jak miałaby wyglądać Wasza przyszłość biorąc pod uwagę, że ojciec dziecka może nie chcieć brać udziału w wychowaniu?
To są bardzo ważne, ale też niezmiernie bolesne i trudne pytania. Na pewno dobrze byłoby, aby nie była Pani z tą sytuacją sama - ważne aby zastanowić się kto mógłby Panią saportować w tej sytuacji niezależnie od nastawienia ojca dziecka.
Myślę, że dobrze byłoby poinformować ojca dziecka o tej sytuacji, a także o Pani decyzji co do dziecka. Rozumiem, że dla niego ta sytuacja jest również trudna ze względu na bycie w małżeństwie i wiele komplikacji które z tego wynikają; ale w obecnej sytuacji najważniejsza jest Pani i dziecko. Przyszły ojciec być może ma problem z podejmowaniem decyzji i odpowiedzialnością, ale w tej sytuacji to Pani musi być tą bardziej zdecydowaną osobą - a on albo się dostosuje albo nie.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochanczewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0

Dzień dobry!

Jest to trudna sytuacja, z którą nie musi Pani sobie radzić sama. Proszę zastanowić się, kto z Pani bliskich może być dla Pani w tym czasie wsparciem, doradcą i pomocą. Warto także, aby skorzystała Pani z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, aby podejmowane przez Panią decyzję były świadome i przemyślane.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy