Zmiana zachowania podczas starania o dziewczynę

Witam mam taki dziwny problem jak staram się o jakąś dziewczynę żeby z nią być, po prostu jak danego dnia dobrze się z nią dogaduje i wgl jest dobrze , to na drugi dzień potrafię się o byle co przyczepić, domyślam się dużo i przez to tracę nadzieję na dalsze dobre relacje z nią, chodź jest wręcz przeciwnie ona nic złego nie robiła tylko takie coś głupie mam w sobie przez co później robię sceny przez które wychodzę na głupa. Jak temu zaradzić ? Ze znajomymi nie mam takiego problemu

Witam,
problem nie jest wcale taki dziwny, i zdarza się wcale nie tak rzadko. Relacja chłopak-dziewczyna jest czym innym niż relacje koleżeńskie, zwykle jest dużo ważniejsza, często także przenosimy oczekiwania i wzorce z wcześniejszych ważnych relacji. Trudno tutaj, bez dokładniejszej znajomości tematu, napisać coś więcej. Najlepszym rozwiązaniem dla Pana byłoby się przyjrzeć sposobowi swojego funkcjonowania w relacjach, najlepiej poprzez psychoterapię. Zalecałabym poszukanie sobie terapii, mogłaby być także terapia grupowa (zwykle jest tańsza), także coraz więcej prywatnych placówek oferuje usługi refundowane z NFZ, czyli dla pacjenta ubezpieczonego bezpłatnych.

Witam Pana
Pyta Pan co się dzieje że z znajomymi nie ma Pan takich huśtawek emocjonalnych, nie czepia się Pani i jest spokojnej. Bo z znajomymi nie jest Pan tak blisko jak z swoją dziewczyną, nie kocha się Pan z nimi i nie zależy Panu na nich tak bardzo jak na dziewczynie. Problem który Pan opisuje można opisać w ten sposób, im jest Pan z kimś bliżej tym więcej konfliktów. Jest to problem, który wymaga terapii z psychoterapeutą. Zaradzić raczej temu nie można, ale można temu problemowi się przyjrzeć w indywidualnej psychoterapii.
pozdrawiam
Anna Suligowska

Witam, znajdzie zapewne Pan odpowiedź na postawione pytanie uczestnicząc w psychoterapii. Po to ona właśnie jest. Aby przeanalizować własne zachowania i uczucia i popracować nad ich zmianą. Zmianą korzystną dla Pana.

Szanowny Panie

Sytuacje, które Pan opisuje nie należą do rzadkości. Mają one miejsce najczęściej, kiedy dana osoba lub wydarzenie jest dla np.: Pana bardzo istotne. Świadczy to o silnym zaangażowaniu emocjonalnym i nie jest dowodem słabości, a jedynie świadczy o dużej wrażliwości. Wrażliwość natomiast ta jest doskonałym zasobem, jaki może Pan wnieść do związku, ponieważ jest to jedna z tych cech, które kobiety cenią w mężczyznach najbardziej. Nie tłumiłabym wrażliwości u Pana, a jedynie co radziłabym Panu to podejść z dużą dozą humoru do nowych relacji (humor najlepiej rozładowuje wszelkie napięcie i faux pau).
Ze znajomymi nie ma Pan tego problemu, ponieważ myślę, iż jest to Panu dobrze znane grono osób i ma Pan do nich dystans, humor i komfort w ich towarzystwie. Nie musi Pan się o nich starać i nie ma tych elementów, które towarzyszą przy wchodzeniu w nową relację.

Życzę pomyślnego roku 2014 i dobrych relacji. Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli na kimś Panu zależy to "coś głupie mam w sobie" mimo że wie Pan że ona nic nie zrobiła i Pana odczucia nie maja podstaw, to jednak znacząco wpływają na zachowanie którego potem Pan żałuje. Czy zastanawiał się Pan nad tym co właściwie dzieje się w Pana glowie? O czym Pan myśli, co sobie wyobraża, czego się obawia? Tego rodzaju odczucia powodują, że zaczyna się Pan czepiać, jak Pan pisze. Czy problem jest w tej dziewczynie, czy w Pana głowie?

pozdrawiam A.R.