Jaka może być przyczyna braku satysfakcji z seksu?

Witam. Mam 18 lat i 5 miesięcy temu rozpoczełam współzycie, jednak podczas stosunku nie czuję kompletnie nic. Seks oralny rowniez nie sprawia mi zadnej przyjemnosci, chlopak probowal juz wszystkiego. Przy masturbacji tez nic. Probowalam juz wszystkich mozliwych sposobow i nic nie sprawia mi zadnej przyjemnosci. Nie mam zadnych blokad psychicznych, zawsze jestem rozluzniona. Na usg tez wszystko w porzadku. Czym to moze byc spowodowane?

Dzień dobry,

Z Pani opisu można wnioskować, że pomimo fizycznej gotowości do uprawiania seksu, psychicznie nie jest Pani na nie gotowa. Potwierdzeniem tego byłby sygnalizowany przez Panią brak satysfakcji również podczas masturbacji.

W związku z powyższym namawiałbym Panią do konsultacji seksuologicznej, a jeśli nie ma Pani takiej możliwości do skonsultowania się z psychologiem, którzy mogliby przybliżyć Pani opisany przez Panią problem.

Na koniec uwaga, że nie warto zmuszać się do czegoś, jeśli nie przynosi to oczekiwanej satysfakcji. Być może Pani "czas na seks" jeszcze po prostu nie nadszedł. Dodać też trzeba, że określenie "współżycie seksualne" dotyczy różnych sposobów zachowań - nie odnosi się wyłącznie do stosunków genitalnych czy oralnych.

Pozdrawiam.