Czy seks może polepszyć relacje w związku?

Witam. Jestem ze swoim partnerem już od dwóch lat, jednak bardzo często się kłócimy. Nie uprawialiśmy jeszcze seksu. Znajomi często mówią nam, ze to dlatego własnie, że jeszcze tego nie robiliśmy. Uprawiamy jedynie petting i seks oralny.Czy seks może polepszyć nasze relacje?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Życie seksualne jest jednym z elementów budujących związek dwóch osób. Nie można jednak powiedzieć aby rozpoczęcie współżycia mogło zapobiec kłótniom i nieporozumieniom. Sądzę, że bardziej pomóc może nauka rozwiązywania konfliktów, szczere rozmowy, mówienie o swoich oczekiwaniach, wspólne poszukiwanie rozwiązań problemów. To państwo sami zdecydujecie kiedy będziecie chcieli rozpocząć współżycie seksualne. A rozpoczynanie go tylko z tego powodu, że się kłócicie nie wydaje się korzystnym rozwiązaniem.