Kłótnie i problemy z seksem w związku

Witam mam problem. Ja i moja dziewczyna ostatnio zaczęliśmy się kłócić , nasz związek wisi na włosku gdyż "kolejny raz myślę tylko o sobie ".Uprawialismy seks i któryś już raz w naszym związku jest awantura bo ja doszedłem pierwszy i nie poczekałam na nią, mimo tego że się powstrzymywalem pare razy żeby ona doszła pierwsza. Czy to jest normalne ? Czy zdrowe jest ciągle powstrzymywanie się faceta od orgazmu dla kobiety ? Czy tak powinien wyglądać stosunek, ze zawsze obie osoby dochodzą ?

Często życie seksualne odzwierciedla to, co w ogóle dzieje się w związku. Wydaje się, że satysfakcjonujący związek spełnia oczekiwania obydwu stron. Nie zawsze te oczekiwania są wypowiadane wprost, co powoduje komplikacje. Także oczekiwania dotyczące życia seksualnego. Sugeruję szczerą rozmowę na temat wzajemnych oczekiwań na temat tego co jest pomocne w osiągnięciu orgazmu dla Pana partnerki. Najlepiej nie czekać z tą rozmową na czas po niesatysfakcjonującym stosunku, ale porozmawiać w bardziej dogodnym momencie. Rozmowy na takie tematy nie należą do łatwych. Jeżeli nie przyniosą pożądanego rezultatu być może wtedy warto będzie pomyśleć o skorzystaniu pomocy terapeuty - seksuologa.

http://www.gabinetzmian.pl

Wszystko zależy od tego, czego pragną i oczekują od związku ( a także seksu) oboje partnerzy. Być może problem nie leży sensu stricte w relacji seksualnej, ale rozłam w relacji jest głębszy? Zachęcam do przyjrzenia się, co tak naprawdę jest przyczyna trudności, szczerego rozmawiania ze sobą lub skorzystania z pomocy psychoterapeuty par i małżeństw. Być może kłótnie o relacje intymne są tylko tzw tematem zastępczym dla głębiej sięgającej złości i frustracji.