Brak seksu w 3-letnim związku

Witam. Mam problem z chlopakiem jestesmy ze soba od 3 lat i nigdy nie uprawialismy seksu. Jednak przez caly ten czas zaspokajalismy sie oralnie. Na dzialaja zadne rozmowy i prosby. Zaczelam na to naciskac od jakis 2 miesiecy, od tego czasu relacje miedzy nami znacznie sie pogorszyly. Twierdzi, ze chce czekac z tym do slubu. Obawiam sie, ze po slubie sytuacja sie nie zmieni. Podczas rozmow przyznal sie, ze boi sie o to ze go zostawie, albo bede porownywac do innych mezczyzn. Ja mam 23 lata on 27.

Wygląda na to, że Wasz problem jest bardziej złożony i wymaga dogłębniejszego omówienia. Z pewnoscią naciskanie na partnera nie pomoże, a może jedynie spowodować jego jeszcze większy opór. Polecam na początek szczerą rozmowę - dlaczego partner uważa,że będzie go pani porównywać, czy zdarzyło się już coś takiego, czy ufacie sobie wystarczająco by doszło do zbliżenia, jakie macie oczekiwania wobec siebie? Jezeli taka rozmowa nie przyniesie wniosków i pewnego rozluźnienia - wtedy polecam konsultację z psychologiem, lub psychologiem-seksuologiem, gdyż problem może się pogłębiać. Udane współżycie musi mieć odpowiednie fundamenty, przede wszystkim zaufanie partnerów do siebie. Być może Wasze problemy wynikają właśnie z braku zaufania? Jeśli tak, to warto poprcować nad tym tematem również "poza sypialnią". Pozdrawiam.

Problemy Pani partnera mogą wynikać z różnorodnych kwestii. Należą do nich: poczucie wstydu, poglądy i wartości wynikające z wiary, problemy z doświadczaniem podniecenia seksualnego w trakcie stosunku dopochwowego (ogólnie każdego podniecenia lub stricte w relacji heteroseksualnej), stres wynikający z codziennych obowiązków a także depresja i różnorodne problemy psychiatryczne (lub właściwe seksiatryczne) Jeśli Pani partner wyrazi na to zgodę, to sugerowałbym konsultację seksuologiczną lub psychologiczną. Umożliwi to prawidłowe nazwanie problemu i wskaże dalszą drogę postępowania. Jeśli jednak Pani partner nie zechce dokonać tego typu konsultacji, to pozostaje tylko szczera rozmowa na temat Waszych wzajemnych potrzeb i wątpliwości.