Czy istnieje lek na anhedonię i brak podniecenia seksualnego?

Mam anhedonię, przez innych zwaną także aseksualizmem, tzn. nie mam impotencji, ale nie mam też podniecenia seksualnego, czy jest na to lek? Viagra mi nie pomaga.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
przeżywanie anhedonii ma wiele wymiarów, jednym z nich jest brak ochoty na seks. Problem często ma głębsze podłoże. Proponuję kontakt z psychologiem seksuologiem w celu rozmowy na ten temat. Wspólnie ze specjalistą będzie miał Pan okazję bliżej przyjrzeć się temu i znaleźć źródło trudności.
Pozdrawiam

Nie wspomina Pan, czy problem ten towarzyszy Panu od zawsze, czy pojawił się nagle? Czy anhedonia jest ograniczona jedynie do sfery seksualnej czy obejmuje również inne obszary życia? Warto udać się do psychologa lub psychologa-seksuologa by odpowiedzieć sobie na te pytania.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa i zastanowić się nad możliwymi źródłami braku potrzeb seksualnych, być może także podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!