Czy zupełna rezygnacja z bodźców seksualnych nie powoduje impotencji?

Witam, Wiem, że uzależnienie od masturbacji może stać się przyczyną impotencji, a sam przez pewien okres czasu byłem uzależniony i potrafiłem nie kończyć na 1 razie tygodniowo. Udało mi się wygrać z nałogiem i nie masturbuję się już przez prawie pół roku. Zacząłem się jednak zastanawiać, czy zupełna rezygnacja z bodźców seksualnych nie powoduje również impotencji? Jestem singlem-katolikiem, mój ślub może mieć miejsce za wiele lat i boję się, że do tego czasu moje funkcje seksualne "usną".

Warto nie bazować na internecie w tak życiowych sprawach i skorzystać z profesjonalnej wizyty w gabinecie. W Warszawie jest oferta lekarzy seksuologów i psychologów seksuologów.
Do doświadczonych diagnostów należy dr K.Bojar.
Szukanie odpowiedzi na pytania ze sfery duchowości, wiary - w internecie, nie jest , moim zdaniem, dobrą opcją. Życzę uzyskania równowagi duchowej i utrzymania zdrowia seksualnego, powinna w tym pomóc porada specjalisty po bliższym jego zapoznaniu się z Pana osobowością i sytuacją.
Pozdrawiam. JW, Poznań.