Depresja a impotencja

Czy depresja może doprowadzić do impotencji? Nie mam ochoty na seks, a mam 29lat. Martw mnie to, bo czuję osłabienie swojej wartości. Mam często stany depresyjne, wiec może to jest powodem? Chcę dodać, że gdy budzę się rano mam pełną erekcję członka. Nie wiem czy mam udać się do psychologa czy gdzie indziej.

Depresja powinna być leczona. Najlepiej zgłosić się do lekarza psychiatry, a on zdecyduje o dalszym postępowaniu. Zazwyczaj wraz z ustąpieniem stanu depresyjnego ochota i sprawność seksualna wraca. Jeśli tak czasami nie jest, to jest wtedy potrzeba zasięgnięcia porady lekarza seksuologa.
Dość często pomocny jest kontakt z psychologiem, ale lepiej, żeby o tym zadecydował lekarz, po ocenie stanu somatycznego, wyników badań, potrzeby farmakoterapii itp.
W depresjach nie spotyka się impotencji, bywają natomiast problemy z potencją. Tymczasowe i uleczalne. Pozdrawiam. Jw, www.seksuologia.org.pl, Poznań.