Problem z odczuwaniem orgazmów u kobiety

Witam. Z moja dziewczyna wspolzyjemy od 2 miesięcy. Nasz problem polega ma tym, że pomimo długiej gry wstępnej i próbowania wielu pozycji moja dziewczyna nie doświadcza orgazmow. W czym może tkwić problem? Proszę o pomoc

Dzień dobry!

2 miesiące to czas bardzo krótki. Dodatkowo domyślam się, że partnerka może być Pana rówieśniczką, co także sprawia, że współżyje od niedawna. Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, automatyczną - w przeciwieństwie do większości mężczyzn, - ale procesem nauki, stopniowego odkrywania, uświadamiania swoich potrzeb i możliwości seksualnych. Najlepszą receptą może okazać się czas, cierpliwość, pozytywne nastawienie, dużo rozmów i eksperymentowanie. Jeśli zaś, mimo to, brak orgazmu partnerki jest dla Państwa problemem, istnieje możliwość konsultacji z seksuologiem, aby w osobistej rozmowie zebrać większą ilość informacji i przeanalizować, omówić istniejące okoliczności, czynniki, które mogą mieć istotny wpływ i ewentualnie rozważyć podjęcie terapii.

Pozdrawiam!