Dlaczego nie odczuwam przyjemności z seksu mając 28 lat?

Mam pytanie, mianowicie podczas seksu z partnerem nie odczuwam żadnej przyjemności lub tylko lekką i nigdy nie miałam orgazmu podczas stosunku. Jesteśmy razem od 4 lat i to mój pierwszy partner. Od wielu lat się masturbuję (nie przestałam nawet w związku) i wtedy dochodzę. Czy wieloletnia masturbacja jest przyczyna braku satysfakcji z normalnego stosunku?
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zaufanie oraz zadanie pytania na naszym serwisie.

Z opisanymi problemami ze zbliżeniem warto udać się do seksuologa. Specjalista po przeprowadzeniu dokładniejszego wywiadu, skierowaniu na badania, jeśli to okaże się konieczne, będzie w stanie określić przyczynę braku przyjemności z seksu oraz wdroży odpowiednią terapię.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z treściami na naszym serwisie:

https://portal.abczdrowie.pl/seks

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.